امروز سه شنبه۱ اسفند ۱۳۹۶ / ۲۰ فوریه ۲۰۱۸

تكنولوژي / اخبار سایت ساز بالنده / ... /
ثبت نام اینترنتی مدارس ایران

دفعات نمایش: 11622

تاریخ درج در سایت: 1390/03/29

از این پس نام نویسی اینترنتی برای همه دانش آموزان از طریق سامانه اینترنتی امکان پذیر می باشد .

  آموزش و پرورش: دانش آموزان می توانند از ابتدای تیر ماه سال 90 از طریق سامانه ویژه نام نویسی مدارس در شبکه اینترنت نام نویسی کنند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری، نام نویسی اینترنتی را شامل گروه های میان پایه ، ورودی جدید مقاطع ، داوطلبان جابه جایی و اتباع خارجی برشمرد و گفت: البته دانش آموزان میان پایه به شکل خودکار با تایید مدیران مدارس نام نویسی می شوند .

نشانی سامانه ویژه نام نویسی مدارس در شبکه اینترنت www.sanaad.ir است.

وی افزود : نام نویسی اینترنتی برای همه دانش آموزان اختیاری است اما پس از آن که در مدارس ثبت نام شدند مدیران مدارس به ثبت اطلاعات از طریق سامانه اینترنتی ملزم هستند.

نوری افزود : افرادی که می خواهند مدارس خود را تغییر دهند باید با مراجعه به مدرسه مبدا ، نام کاربری و رمز عبور خود را از مدیر مدرسه بگیرند و یا خود اقدام به ثبت نام کنند و یا با مراجعه به مدرسه مقصد از طریق مدیر آن مدرسه نام نویسی کنند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ورودی به مقاطع ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان نیز باید با مراجعه به مدارس خود ، نام کاربری و رمز عبور را دریافت و نام نویسی کنند؛ نام نویسی اینترنتی دانش آموزان اتباع خارجی نیز با مجوز و هدایت ستادهای ثبت نام در مناطق آموزش و پرورش و با اقدام مدیران این ستادها صورت می گیرد.

نوری گفت: دانش آموزان روستایی نیز می توانند خودشان برای نام نویسی اینترنتی اقدام کنند که برای این کار می توانند با مراجعه به مجتمع های آموزشی روستایی یا مراکز آی تی دولتی نام نویسی کنند.

برای تسهیل در نام نویسی دانش آموزان روستایی ، مناطق آموزش و پرورش موظف به ایجاد مراکز ویژه ای شده اند تا مدیران با استقرار در آنها دانش آموزان را ثبت نام کنند.

نوری گفت: دانش آموزان ایرانی مدارس خارج از کشور تابع ضوابط خاص این مدارس هستند اما اطلاعات آنان نیز به سامانه ثبت نام اینترنتی وارد می شود.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت : نام نویسی اینترنتی شامل مراکز آموزشی دولتی اعم از روزانه ، بزرگسالان ، از راه دور ، استثنائی ، استعدادهای درخشان ، هیات امنایی و شاهد و نیز مدارس غیردولتی می شود.


بازگشت به صفحه اصلی
نام و نام خانوادگی
رایانامه
*
کدتصویری کدداخل تصویر
 
نام و آدرس ایمیل شما محفوظ است

توجه:دانلود و نصب دو نرم افزار فوق جهت استفاده بهتر از سایت پیشنهاد می شود .
 تصاویر به یاد ماندنی

بستن پنجره
اندرز

 آمار بازدیدکنندگان 
کاربران آنلاین: 1128 ‌‌
مجموع بازدیدها: 7374048
 

کلیه حقوق برای موسسه فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مفتاح قائم (عج) محفوظ است
استفاده از مطالب این پورتال با ذکر نام پورتال بلا مانع است
نشانی: مشهد مقدس-پنجراه سناباد بطرف آبکوه پلاک 29 تلفن:38459491

@meftah_ghaemتلگرا م ، اینستاگرام وآپارات


شماره پیامک:77 70 66 3000